Антикорозійні покриття

Підбір антикорозійних лакофарбових систем

Підбір антикорозійних систем забарвлення Малхем.

"Захист від корозії"

Металоконструкції, що експлуатуються в промисловій, приморський-промислової, морський атмосфері і періодично піддаються перепаду температур, впливу агресивних газів (SO2, CO2, Cl2), кислот (H2SО4, H3PO4, HCl), розчинів лугів, води і т.д., вимагають захисту від корозії.

Атмосферна корозія є найпоширенішим видом корозії, близько 80% металоконструкцій експлуатуються в атмосферних умовах. Основним фактором, що визначає механізм і швидкість атмосферної корозії, є ступінь зволоження поверхні металу.

Как спастись от ржавчины фото

Три типу корозії:

1. Мокра атмосферна – корозія при наявності на поверхні металу видимої плівки води (товщина плівки від 1 мкм до 1 мм). Корозія цього типу спостерігається при відносній вологості повітря близько 100%. коли має місце крапельна конденсація води на поверхні металу також при безпосередньому потраплянні води на поверхню (дощ, гідроочищення поверхні і т.п.) .;

2. Волога атмосферна корозія – корозія при наявності на поверхні металу тонкої невидимої плівки води, яка утворюється в результаті капілярної, адсорбційної або хімічної конденсації при відносній вологості повітря нижче 100% (товщина плівки від 10 до 1000 нм) ;

3. Суха атмосферна корозія – корозія при наявності на поверхні металу дуже тонкої адсорбційної плівки води (порядку декількох молекулярних шарів загальною товщиною від 1 до 10 нм), яку ще можна розглядати, як суцільну і володіє властивостями електроліту.

Зі збільшенням товщини плівки води відбувається перехід механізму корозії від хімічного до електрохімічного, що відповідає швидкому зростанню швидкості корозійного процесу.

Дуже сильно впливають на швидкість атмосферної корозії містяться в повітрі домішки SO2, H2S, NH3, HCl і ін. Розчиняючись в плівці води, вони збільшують її електропровідність і гігроскопічність продуктів корозії.

Тверді частинки з атмосфери, що потрапляють на поверхню металу, можуть, розчиняючись, діяти як шкідливі домішки (NaCl, Na2SO4), або у вигляді твердих частинок полегшувати конденсацію вологи на поверхні (частки вугілля, пил, частинки абразиву і т.п.).

На практиці важко виявити вплив окремих факторів на швидкість корозії металу в конкретних умовах експлуатації, але можна приблизно оцінити її, виходячи з узагальнених характеристик атмосфери (оцінка, дається в відносних одиницях):

влияние атмосферы на ржавчину, фото

Атмосферна корозія має мінімальну швидкість корозії, найчастіше можна зустріти антикорозійний захист за допомогою ЛФМ. Необхідно змінити характер взаємодії металу та навколишнього середовища на межі поділу (нанесення захисних покриттів ізолюючий метал від агресивного середовища за допомогою ЛФМ).

Компанія "MALCHEM". Пропонує широкий спектр антикорозійних систем.

Правильна система захисту від корозії.

Виконайте наступні дії:

КРОК 1  Визначення природи підкладки:

Чорна сталь або вуглецева сталь – це сировина, найбільш схильна до корозії. Для захисту чорної сталі її слід покрити матеріалом з антикорозійним пігментом.

Оцинкована сталь – це сталь, захищена від корозії шаром цинку. Оцинкована сталь не потребує додаткового захисту, але якщо цинкове покриття зруйноване або зношене, ми рекомендуємо додатково захистити сталь підходящою грунтовкою (антикорозійною ґрунтовкою). З естетичних міркувань оцинковану сталь можна фарбувати фарбами, призначеними для цього. Слід пам’ятати, що не всі фарби можна наносити безпосередньо на оцинковану поверхню.

У будівництві використовується алюміній, завдяки своїй легкості і міцності, цей матеріал не схильний до корозії. Фарбують алюміній в основному з естетичних міркувань.

Чавун – надзвичайно міцний матеріал, але чавунні елементи, схильні до підвищеної вологості або погодних умов (огорожі, вуличні ліхтарі і т. д.), слід фарбувати антикорозійними фарбами.

КРОК 2  Визначити умови експлуатації:

Лакофарбові покриття або системи покриттів вибираються (призначаються) в залежності від того в яких умовах експлуатується металоконструкція, (техніка) або резервуар?

Знаходиться металоконструкція всередині приміщення або на відкритому повітрі?

Якими речовинами буде наповнена ємність?

Резервуари розрізняють

 • – по розташуванню – надземні або підземні,
 • – на відкритому повітрі або в приміщенні;
 • – по наповнюному матеріалу – для води, нафтопродуктів, харчових і хімічних продуктів.

Цінною інформацією для консультанта буде:

 • – Яка рідина буде перебувати в резервуарі?
  – Яка концентрація кислот?
  – Чи потрібен дозвіл на контакт з харчовими продуктами або питною водою?
  -При яких температурах буде експлуатація ємностей або резервуарів?

Чим більше інформації ми отримаємо від Вас, тим економічніше і довговічніше буде підібрана система покриттів.

Антикорозійна система повинна забезпечувати захист резервуара або ємності як всередині, так і зовні. При заповненні агресивним матеріалом або рідиною система покриттів ЛФМ повинна бути хімічно стійкою.

Чи підлягає конструкція механічним впливам ударів, абразивного зносу.

Щоб забезпечити високу механічну або абразивну стійкість, компанія MALCHEM запропонує і підбере системи покриттів з високими абразивно і ультрафілетово стійкими матеріалами, що забезпечить довговічність як металоконструкції так і покриття.

Хороші адгезійні зв’язки між підкладкою (сталь) і захисною системою покриття залежать від підготовки поверхні і якісно нанесеного першого шару грунтовки.

КРОК 3  Визначити агресивність середовища та тривалість експлуатації:

Клас корозійної активності визначається відповідно до наведеної нижче таблиці. Це від якого залежить вибір товщини покриття або системи покриттів, із заданим терміном служби до першого планованого ремонту

Коррозийная активность фото

Додаткова інформація – необхідний термін експлуатації. Замовник повинен вказати час надання гарантії, ця інформація також часто вказується в проектах або тендерних специфікаціях.

Відповідно до стандарту PN-EN ISO 12944-1: 2001 розрізняють три періоди стійкості антикорозійних лакофарбових покриттів:

 • – Короткі (L) – до 7 років,
 • – Середній (M) – від 7 до 15 років,
 • – Long (H) – від 15 до 25 років,
 • – Дуже довго (VH) – більше 25 років.

КРОК 4  Вибрати систему покриття:

Кожен ЛФМ має свої відокремлені рекомендовані параметри при мінімальних і максимальних кліматичних умовах і температурі матеріалу і підкладки, а так же час перекриття min і max.

Покриття на епоксидної основі: призначені для використання антикорозійного захисту, як проміжний шар, а також в якості фінішного покриття в системах внутрішньої антикорозійного захисту. Може також використовуватися на мінеральних основах, наприклад, цегляній кладці.

Покриття на поліуретановій основі: вони утворюють покриття з високою абразивостійкістю, хорошими декоративними властивостями, атмосферо- і вологостійкість, стійкісті до дії розчинників і різних хімічних реагентів. Поліуретанові покриття мають гарну адгезію до чорних і кольорових металів, дереву, шкіри, пластмас, бетону, штукатурці, характеризуються високими діелектричними показниками. Мають відмінну стійкість до вологи і хімічних речовин.

Алкідні фарби: призначені для зовнішньої й внутрішньої забарвлення в середовищах з низькою корозійною активністю, де не потрібно дуже довга стійкість. Також для дерева або панелей.

Термостійкі фарби і лаки: їх можна наносити на нові, чисті або піддані абразивоструменевій обробці сталеві поверхні або на поверхні після попередньої обробки, наприклад, на вихлопні труби, обладнання котельні, каміни, обігрівачі тощо. Забезпечують антикорозійний захист і термостійкість.

Фарби з високим вмістом цинку: забезпечують відмінний захист від корозії завдяки відмінній адгезії до основи.

КРОК 5  Вибрати спосіб нанесення:

Коли у нас є підібраний матеріал, варто звернути увагу на вимоги умов нанесення, зазначені в технічному паспорті на товар.

Це один із самих економічних і зручних способів нанесення покриттів. Спосіб нанесення лакофарбових покриттів за допомогою розпилювача (фарбопульта). Нанесення покриття ЛФМ здійснюється в результаті дії потоку стисненого повітря, що надходить з повітряної голівки, на струмінь розпорошується матеріалу, що випливає з отвору.
Устаткування: компресор, фарбувальний пістолет.

2. Нанесення за допомогою пензля і валика.

Як випливає з назви, цей метод полягає в нанесенні лакофарбового матеріалу на поверхню пензлем.

Недолік – дорожнеча способу, при обробці великих поверхонь.

Переваги цього методу нанесення полягають перш за все в тому, що він може бути більш економічним при дрібномасштабному виробництві і в тому, що легко обробити зони важкодоступні для пневматичного розпилення.

3. Занурення.

Цей метод полягає в зануренні всієї деталі (порівняно невеликого розміру) в лакофарбовий матеріал, що дозволяє покриттю легко проникати в зазори і проміжки під компонентами, до яких інакше важко отримати доступ.